Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть покращити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення.
Цю статтю потрібно вікіфікувати, щоб привести її вигляд до стандартів Вікіпедії. Будь ласка, допоможіть додаванням доречних внутрішніх посилань або покращенням розмітки статті. (березень 2017)
Ця стаття містить текст, що не відповідає енциклопедичному стилю. Конкретні зауваження можна знайти на сторінці обговорення. Будь ласка, при можливості покращіть цю статтю. (березень 2017)

uk.wikipedia.org

Ігор Соболенко склав повноваження голови Федерації футболу Уманського району

cobolПро це Ігор Соболенко повідомив на своєму сайті. Федерацію футболу Уманського району він очолював понад 7 років.

- Маю потребу довести до відома шановній футбольній громаді Уманщини, що складаю з себе повноваження Голови Федерації футболу Уманського району. 7 років вірою і правдою по суті виконував ці функції. Багато що зроблено, багато своїх сміливих думок і бажань в царині організації масового футболу у нашому краї вдалося реалізувати. Реалізувати завдячуючи зусиллям всіх Вас. Футбол в нашому районі дійсно зробив не один і не два кроки вперед. Якщо відверто, то сім років тому я про таке і мріяти не міг. Про те, що ми сьогодні сприймаємо як буденність. І то дуже добре.

Наш футбол став організованим, зросла кількість команд, зріс рівень самої гри. Вибудувалася реально працююча система, що охоплювала від міні-футболу, ветеранської першості до стабільного чемпіонату і кубка району, що включала і організацію арбітражу і працюючі органи футбольного правосуддя, чого в нас ніколи не було. Доречі, система, що працює на засадах абсолютної відкритості, рівності всіх перед всіма і справжньої (козацької!) демократії. Все це призвело до похідних наслідків – в наш місцевий футбол стали вкладати кошти, стала покращуватися матеріальна база, умови для проведення ігор та занять футболом. Все це видно неозброєним оком. Приємно, що багато де наш район беруть за приклад. Останні 4 роки, не маю сумнівів, наш районний футбол – кращий в області. Хоча то і не головне. Головне, що футбол в нашому районі розвивається. І попри те, що ми на сьогодні досягли того, чого і близько не було за історію, не сумніваюся – прогресувати і рости є ще куди. І саме так і буде.

Разом із тим є речі, які я змінити не можу. Як і сприймати, миритися. Відповідно в такій ситуації пам’ятав стару мудрість: «не можеш щось змінити – зміни ставлення до нього». Змінити людську природу я не в силах. Сам по собі футбольний матч чи турнір в цілому – це боротьба за перемогу. Але кожна перемога має свою ціну. Я завжди сприймав наш районний чи міський футбол (та і обласний) як такий, в якому має домінувати принцип П’єра де Кубертена – «головне не перемога, головне – участь!». Тоді він дійсно соціально важливий для нашого краю. Для мене не припустимою є перемога за будь-яку ціну. Але, нажаль, такі погляди з часом не стали керівними для всіх. А задовольняти чиїсь потреби в реалізації власних амбіцій я найменшого бажання не маю. Я свої час, сили та енергію розпорошувати на це не буду. Я не маю жодного бажання, жодного стимулу займатися в подальшому тою справою, якою займався вказані 7 попередніх років. Прошу мене зрозуміти. І прийняти факт як він є. Навіть якщо ви чогось не розумієте, чи вам щось не подобається, чи ви щось схочете висказати – від того вже рішення не зміниться. Доречі, це рішення прийнято не спонтанно і не в останні дні чи місяці. Я все зважив і визначився свідомо. Якщо кому цікаво – в серпні місяці. Просто не звик залишати справи не доведені до кінця. Тому допрацював до кінця сезону 2016 року. І за час, що минув, лише остаточно переконався у вірності прийнятого власного рішення.

Хочу висловити щиру подяку всім, з ким мав справу протягом усього цього часу. Співпраця і спілкування з одними (таких більшість) принесла багато позитиву і задоволення. Від душі вдячний всім їм за це! Мати справу з іншими – принесло багато неоціненного життєвого досвіду. І за це і їм теж щиро вдячний.

Хочу побажати нашому місцевому футболу подальшого прогресу, розквіту! - написав Соболенко на своєму порталі umanfootball.

04744.info

Вийшла книга про футбол Уманщини — Умань інфо

Нещодавно вийшла друку унікальна книга про аматорський футбол нашого регіону "Футбол Уманщини-2012" .     - Вперше подібне видання було підготовлено минулого року і відповідно мало назву «Футбол Уманщини 2011», - каже автор видання, шеф-редактор сайту «Футбол Уманщини» Ігор Соболенко. - Цьогорічний випуск містить 90 сторінок унікальної інформації про футбол Уманського району  та Черкащини загалом. У книзі опубліковано ряд матеріалів,які не публікувалися до цього.     Додає:     - У нас в країні небагато літератури видається про історію та розвиток професійного футболу в Україні, а про аматорський узагалі фактично немає інформації. Моя книга розповідає про розвиток футболу в нашому регіоні: про конкретних особистостей, про матчі та їх статистику тощо. "Футбол Уманщини-2012" вийшов тиражем у 50 примірників. Проте за потреби автор згоден додрукувати необхідну кількість книг.- Книга гарно проілюстрована, в ній описуються усі подробиці ігор чемпіонатів та кубків району та області: статистика кожного матчу - судді, голи, карточки та ін. Є і інформація про кожну команду: статистика і розповідь, фото команди, тощо - каже Соболенко. – Також на сторінках видання можна знайти інформацію про жіночий футбол в нашому регіоні: його історію та розвиток. Є розділ про ветеранський футбол та про дитячий.Не забув автор познайомити своїх шанувальників і з  лауреатами сезону. Також цьогорічне видання містить матеріалами про стадіони, що будуються в регіоні.

Зміст видання :1. Кубок Черкаської області-2013 (всі результати і подробиці матчів команд Уманщини) - 2-4 сторінки2. Чемпіонат Черкаської області-2013. Вища ліга. (всі результати і подробиці матчів команди "Уманьферммаш") - 5-13 ст3. Інтервью О.Казанюка - 14-164. Першість Черкаської області -2013. Перша ліга. (всі результати і подробиці матчів команди"УТК-Ятрань") - 17-25 ст5. Чемпіонат, першість і кубок Уманського району-2012. (всі результати і статистика кожного матчу - судді, голи, карточки; цікава статистика всього сезону; розділ "матчі-сенсації, матчі-драми, матчі-скандали") - 26-48 ст6. Команди Уманського району - про кожну команду статистика і розповідь, фото команди, емблема (у кого є) - 49-65 ст7. Арбітри Уманського району (повна статистика кожного) і "Фаєр-плей" Уманського району - хто більше отримав карток серед команд і серед гравців - 66-68 ст8. В Уманському районі будуються стадіони - 68-69 ст9. Лауреати сезону - 70-73 ст10. Наші профі - 74-75ст11. Жіночий міні-футбол - 76-81ст12. Наші команди в ДЮФЛ області - 82-83ст13. Міні-футбол в області і ветеранський футбол- 84-90

Аліна Кравець

uman.info

Результати матчів останнього ігрового дня «SOCCER.BIZ.UA-ліги» з футзалу 19 лютого 2017 року. Погляд з Умані. Автор Ігор Соболенко.

SykDGDLf5f8 (1)

Півфінали

ФК «Бершадь» – СК «Жашків» 4:1 (0:0).Арбітри: Андрощук Олег, Потайчук Вячеслав.Голи: Онищук (33, 35), Пивовар (39), Мартинюк (32) – Гребінний (24).Попередження: Саранюк – СК «Жашків».

Матч, доля якого ледь не весь тиждень до нього, була головною інтригою, таки відбувся. І “Жашків”, який став волею долі (і за його згодою) його учасником, не став просто статистом. Ця команда чинила відчайдушний спротив очевидному для багатьох фавориту. І в першому таймі змогла втримати свої ворота недоторканими. Того більше – могли на контратаках і самі забити. Втім жашківчанам це вдалося в дебюті другого тайму. Але в підсумку “Бершадь” змогла переломити хід поєдинку і сенсації не трапилося. Втім “Жашкову” дорікнути не можна і зайвим на цьому святі він не став, що згодом підтвердив і матч за третє місце.

ФК «Орлівка» – ФК «УТК-Ятрань» 3:5 (1:3).Арбітри: Баланюк Артем, Стасюк Сергій.Голи: Наутяк (35), Поліщук (12), Трегубов (22) – Казанюк (7), Єжаченко (6), Коломієць (25), Думенко (22), Потапов (9).Попередження: Трегубов (пропускатиме матч за 3-4 місце – «А+А+А») – ФК «Орлівка».

В цьому матчі не виокремлювався явний фаворит. Обидві команди ще на груповій стадії видали між собою видовищний поєдинок і сьогодні глядачі не були розчаровані.

Буквально зі стартовим свистком обидві команди увімкнули максимальні оберти і стали пресингувати суперника по всьому майданчику. Першими протидію цьому знайшли тепличники і Євген ЄЖаченко відкрив рахунок на 6-й хвилині. І тут же Олександр Казанюк покарав суперника, що розгубився. Коли ж Роман Потапов за 2 хвилини і до 3:0 справу довів, то можна було припустити, що “Орлівка” і в нокдаун потрапить. Але цього не сталося. І цьому сприяв гол Поліщука. Це дозволило “Орлівкі” оговтатися.

Вже на першій хвилині другого тайму “УТК-Ятрань” вдалася якісна атака О.Казанюка-Єжаченко-Думенко і рахунок став 4:1. Втім тут же буквально В.Трегубов відновив статус-кво. Гра йшла на зустрічних курсах. Єжаченко на чужій половині відбирає мяча в опонента і тут же пасує на Коломійця, який знову робить різницю в три мячі. Втім спокійного життя в ендшпілі гри в тепличникі в не вийшло – за 5 хвилин до фінального свистка Наутяк покарав тепличників за помилку. Тут же О.Гут не поцілив у вже порожні ворота. А Євген Єжаченко не замкнув простріл О.Казанюка. Втім здобутого до цього тепличникам вистачило для виходу до фіналу.

За 3-4 місце

СК «Жашків» – ФК «Орлівка» 5:6 (2:4).Арбітри: Андрощук Олег, Потайчук Вячеслав.Голи: Бондар (15), Папаян (23, 29), Ковбасюк (6, 30) – Медвідь (16), Черванчук (1, 2), Поліщук (38), Вишневський (9), Наутяк (–20, 39).Попередження: Лавренюк – СК «Жашків», Медвідь, Богданов – ФК «Орлівка».

Жашківчани і “Орлівка” і у втішному фіналі (так часто називають матч за третє місце – грають все ж команди, що програли у півфіналі) подарували глядачам надвидовищний поєдинок! Достатньо прослідкувати хоч коротко за тим як мінявся рахунок! Його відкрив “Жашків”. Але до перерви вели в рахунку вже футзалісти Орілвки 4:2. В другому таймі “жашів” зміг відігратися і навіть вийти вперед 5:4!!! Залишалися дві хвилини до фінального свистка. І в цей час “Орлівка” змогла врятувати матч і вирвати драматичну перемогу!!!

фінал

ФК «УТК-Ятрань» – ФК «Бершадь 4:6 (1:1).Арбітри: Баланюк Артем, Стасюк Сергій.Голи: Казанюк Олександр (25), Потапов (12), Казанюк Дмитро (40) – Онищук (26, 34), Пивовар (6, 36, 40), Мартинюк (28), Турчинський (28 а.г.)Попередження: Бєлік – ФК «Бершадь.

Той випадок, коли у вирішальному матчі зійшлися дві найсильніших команди турніру. І при цьому фінал став апофеозом змагань, своєрідним знаком оклику.

З першої секунди обидві команди закрутили на майданчику такий вихор, що відірватися бодай на секунду було ризиковано – можна було пропустити щось цікаве. І так тривало буквально до фінального свистка. Втім про все докладніше.

Буквально в першій же атаці “Бершадь” ледь не відкрила рахунок. Мяч поцілив у поперечину і опустився вниз, вискочивши у поле. Гості апелювали до арбітрів, які взяття воріт не зафіксували. Тон матчу було задано. Пошів обмін гострими випадами.

Першими таки забили гості. Пивовару дали прийняти мяча в штрафному майданчику і він зміг пробити – 0:1. На перебіг гри це не сильно вплинуло. Точилася загалом рівна боротьба. Забити могли як одні так і інші. Але тепер це вдалося тепличникам. Потапов здорово розібрався в ситуації і з суперниками і точно пробив метрів з восьми.1:1. З таким рахунком команди і пішли на перерву, хоча моментів було неміряно! Достатньо сказати, що переповнений зал оплесками провів обидві команди на відпочинок!

На 5-й хвилині другого тайму вже “УТК-Ятрань” вийшла вперед. Це воротар суперника в боротьіб кулаками зіграв у мяч за межами штрафного майданчика. І Олександр Казанюк реалізував цей штрафний, потужним ударом знайшовши шпарину у “стінці” із всіх гравців “Бершаді”. 2:1. Але не довго змогли потішитися номінальні господарі. Буквально за хвилину паритет на табло відновився. А ще за дві хвилини вже “Бершадь” реалізувала штрафний – 2:3!

Гойдалки на полі набували максимальної амплітуди. За голови хапалися симпатики обох команд почергово. І за пять хвилин до кінця основного часу гол таки трапився. У ворота “УТК-Ятрань”. І буквально тут же, з того ж кута – ще один гол у ворота Артема Московського! 2:5! Здавалось би – все! Ні! !УТК-Ятрань” кидається всіма силами вперед. За дві хвилини до фінального свистка простріл Сергія Коломійця завершується автоголом у ворота “Бершаді” – 3:5! Тиск ще більший! Остання хвилина. Тепличники вже грають “ва-банк”, знявши воротаря – у пять польових гравців. І Дмитро Казанюк скорочує рахунок до мінімум!!! 4:5! Лічені секунди до фінального свистка! Тепличники всіми силами кидаються в атаку. Але за дві секунди до фінального свистка Пивовар поцілив навісним ударом у порожні ворота і стало всім очевидно, що “Бершадь” – переможець фіналу і турніру!

Чудовий, видовищний матч подарували обидві команди!

1480720ecf1a

fcbershad.com.ua

3d1b5af20fb7Игорь Соболенко сложил полномочия председателя Федерации футбола Уманского района

Об этом он сообщил вчера вечером на своем сайте. Соболенко возглавлял федерацию в течение 7 лет.

— Есть потребность сообщить уважаемой футбольной общине Умани, что слагаю с себя полномочия председателя Федерации футбола Уманского района. 7 лет верой и правдой по существу выполнял эти функции. Многое сделано, много своих смелых мыслей и желаний в области организации массового футбола в нашем крае удалось реализовать. Реализовать благодаря усилиям всех Вас. Футбол в нашем районе действительно сделал не один и не два шага вперед. Если откровенно, то семь лет назад о таком и мечтать не мог. О том, что мы сегодня воспринимаем как обыденность. И то очень хорошо. Наш футбол стал организованным, возросло количество команд, вырос уровень самой игры. Выстроилась реально работающая система, которая охватывала от мини-футболу, ветеранской первенства к стабильному чемпионата и кубка района включала и организации арбитража и работающие органы футбольного правосудия, чего у нас никогда не было. Кстати, система, работающая на основе абсолютной открытости, равенства всех перед всеми и настоящей (казацкой!) Демократии. Все это привело к производным последствий — в наш местный футбол стали вкладывать средства, стала улучшаться материальная база, условия для проведения игр и занятий футболом. Все это видно невооруженным глазом. Приятно, что много где наш район берут пример. Последние 4 года, не сомневаюсь, наш районный футбол — лучший в области. Хотя это и не главное. Главное, что футбол в нашем районе развивается. И несмотря на то, что мы сегодня достигли того, чего и близко не было в истории, не сомневаюсь — прогрессировать и расти еще куда. И именно так и будет.

Вместе с тем есть вещи, которые я изменить не могу. Как и воспринимать, мириться. Соответственно в такой ситуации помнил старую мудрость: «не можешь что-то изменить — изменения отношения к нему». Изменить человеческую природу я не в силах. Сам по себе футбольный матч или турнир в целом — это борьба за победу. Но каждая победа имеет свою цену. Я всегда воспринимал наш районный или городской футбол (да и областной) как таковой, в котором должен доминировать принцип Пьера де Кубертена — «главное не победа, главное — участие!». Тогда он действительно социально важен для нашего края. Для меня недопустимым является победа любой ценой. Но, к сожалению, такие взгляды со временем не стали руководящими для всех. А удовлетворять чьи-то потребности в реализации собственных амбиций я малейшего желания нет. Я свои время, силы и энергию распылять на это не буду. Я не имею никакого желания, ни стимула заниматься в дальнейшем тем делом, которым занимался указаны 7 предыдущих лет. Прошу меня понять. И принять факт как он есть. Даже если вы чего-то не понимаете, или вам что-то не нравится, или вы что-то захотите высказать — от этого уже решение не изменится. Кстати, это решение принято не спонтанно и не в последние дни или месяцы. Я все взвесил и определился сознательно. Если кому интересно — в августе. Просто не привык оставлять дело не доведены до конца. Поэтому доработал до конца сезона 2016 года. И за время, прошедшее лишь окончательно убедился в верности принятого собственного решения.

Хочу выразить искреннюю благодарность всем, с кем имел дело на протяжении всего этого времени. Сотрудничество и общение с одними (таких большинство) принесла много позитива и удовольствия. От души благодарен всем им за это! Иметь дело с другими — принесло много бесценного жизненного опыта. И за это и им тоже искренне благодарен.Хочу пожелать нашему местному футболу дальнейшего прогресса, расцвета! — Написал Соболенко на своем портале umanfootball.