Правила гри у футбол Число гравців у. Правила гри в футбол

Основні терміни і правила гри у футбол

Головні правила

Уперше правила були введені 7 грудня 1863 року Англійською футбольною асоціацією. Базувались правила на придуманих у Кембріджському університеті положеннях гри.

•  Грають на футбольному полі завдовшки 90—120 метрів і завширшки 45—90 метрів. На двох протилежних кінцях стоять ворота (завширшки 7,32 м і заввишки 2,44 м), куди потрібно забити м'яча. М'яч, обвід якого повинен бути 68-71 см, а маса — від 396 до 453 грамів. У момент початку гри тиск усередині кулі має бути від 0,6 до 1,1 атмосфери (600–1100 г/см²).
  • Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання і знаходиться у межах від 3 до 7.
  • Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються. Він сам може змінити рішення, якщо ще не відновив гру.

Для подачі скарг на дії суддів існує регламент змагання і спеціальні комітети, що розглядають дані питання.

•  Футбольний матч складається з двох рівних таймів по 45 хвилин із 15-хвилинною перервою між ними. Після перерви команди міняються воротами.

За домовленістю тривалість тайму може бути змінена. Проте домовленості потрібно досягти до початку матчу, і ця домовленість не повинна суперечити правилам змагання. Перерва між таймами не перевищує 15 хвилин й указується у регламенті змагань. Регламент змагань може потребувати додаткового часу для вирішення нічиїх.

•  За правилом 9 футбольних правил, м'яч вважається таким, що «вийшов з гри», якщо він цілком виходить за межі поля, або гра зупинена суддею.
  • Голом називається ситуація, коли м'яч цілком перетнув лінію воріт, розташовану між стійками і під перекладиною, й при ць

sites.google.com

Які правила гри в футбол

Правила гри в футбол досить прості - потрібно заштовхати м'яч у ворота супротивника. При цьому забороняється чіпати його руками. Допускається гра головою, грудьми і навіть заднім місцем.

Гра починається з центру поля. Футболісти повинні звідси добігти з м'ячем до воріт суперника не порушуючи головне правило футболу - недопущення "поза грою".

Поза грою, це коли футболіст отримує пас від свого гравця, а сам при цьому знаходиться за спинами суперника. Боковий суддя спеціально стежить за тим, щоб він не перетинав уявну лінію захисників.

Воротарю дозволяється брати м'яч руками тільки в своєму штрафному майданчику. Будь-яке порушення футболістів в штрафному майданчику карається пенальті.

Ось, в принципі, і все правила.

Більш детально вони є в Інтернеті. Це те, що стосується штрафних за різні порушення, порядку зміни гравців на полі, введення м'яча в гру, кутових, суддівства тощо

Правила гри в футбол настільки великі, що у відповідь навряд чи вміститися і двадцята частина від того, що повинен знати не тільки гравець, але і поважаючий себе уболівальник, а вже арбітр матчу повинен їх знати, як "Отче наш". Опишу лише найголовніше з футбольних правил. Поле має форму прямокутника, на якому є спеціальна розмітка, яка виділяє штрафну, воротарську зони і центральну лінію поля. На протилежних кінцях поля знаходяться ворота, в які і потрібно забити м'яч. На поле одночасно від однієї команди не може перебувати більше 11 гравців, які одягнені в однакову форму (крім воротаря). Дозволено три заміни. Гру обслуговують 5 арбітрів (головний, два лайнсмена і два судді за воротами). Тривалість матчу 90 хвилин (два тайми по 45), перерва 15 хвилин. У футбол не можна грати руками. За порушення у штрафному майданчику призначається пенальті (одинадцятиметровий удар).

Це мабуть найголовніше, а з повними і офіційними правилами футболу можна ознайомитися тут.

Сьогодні футбол - це гра з дуже суворими правилами. Кожна команда складається з одинадцять гравців (+ запасні). Ніхто з них, крім воротаря, не може торкатися м'яча руками. За порушення суддя присуджує картки: жовту (за перше) і червону (за повторне, після чого гравець покидає поле).

Гра складається з двох таймів по 45 хвилин. Якщо після цього виходить нічия, призначається додатковий час. Якщо і його мало, то слід серія пенальті (поки одна з команд не переможе).

Схожі статті

jak.iblog.in.ua

Правила гри в футбол. основні футбольні правила :: syl.ru

Правила гри в футбол записані в спеціальному регламенті, який затверджений Міжнародною федерацією і Радою регіональних асоціацій. Даний звід статей визначає порядок офіційних змагань. Варто відзначити, що перші правила футболу коротко були сформульовані ще в 1863 році британської асоціацією. У сучасному вигляді регламент розробляється УЄФА і ФІФА. Він враховує всі найменші нюанси футболу: від реклами на екіпіровці гравця до матеріалу виготовлення сітки воріт.

Загальні правила

У матчі беруть участь тільки дві команди. Кількість гравців з кожної сторони обмежується одинадцятьма з урахуванням воротаря. Єдиним снарядом вважається м`яч. Польові гравці мають право контролювати і бити по ньому тільки ногами, за винятком викидання ауту. Правила воротаря у футболі трохи відрізняються. Голкіпери можуть ловити м`яч руками, але утримувати снаряд в повітрі заборонено більше 6 секунд.

Основні правила футболу єдині для всіх асоціацій і турнірів, що проводяться під егідою ФІФА. Так, кількість замін не може бути більше трьох в офіційних змаганнях. Є певні вимоги і до екіпіровці футболістів. Вона не повинна становити небезпеку для самого гравця або суперника. Заборонені будь-які ювелірні вироби, шпильки, годинник і т. Д. Обов`язковими елементами є сорочка, шорти, щитки, гетри та взуття. Рукавички тільки у голкіпера. правила гри в футболТривалість матчу становить два тайми по 45 хвилин. При цьому суддя може додавати певну кількість часу за затримки гри (заміни, травми і т. Д.). Між таймами повинен бути перерва до 15 хвилин.

Дотримання правил футболу контролюється тільки арбітром матчу і його помічниками за межами поля. Суддя визначає порушення, покарання за них, виявляє спірні моменти. Всі його рішення є остаточними.

Відео: Правила футболу

Вимоги до полю

Покриття повинне бути у вигляді газону, або штучного, або натурального. Поле має форму прямокутника. Ширина (лінія воріт) може бути від 64 до 75 м, довжина - від 100 до 115 м відповідно. Також правила гри в футбол описують і вимоги до розмітки. Поле має обмежуватися білими рівними лініями, які будуть добре видні здалеку (8-12 см в ширину). Крім того, розмітка поділяє газон на дві половини. Посередині чертится спеціальний коло з радіусом в 9,15 м від центру поля.

Площа воріт обмежується прямокутником з шириною 5,5 м від кожної стійки (штанги). Довжина воротарської зони - 18,3 м. Штрафний площа окреслюється аналогічно зі сторонами 16,5 і 40,3 м. Усередині зони відзначається 11-метрова точка, звідки будуть виконуватися пенальті. Самі ворота повинні бути в висоту 2,44 м, завширшки - 7,32 м. По кутах поля закріплюються флагштоки з заокругленим наконечником.

Відео: Футбол для дівчаток | Коротко і зрозуміло про футбол (№1)

порушення правил

У сучасному регламенті чітко прописані всі аспекти недисциплінованої поведінки футболістів і тренерів. Штрафний удар призначається за підніжку, удар суперника, стрибок в ноги, агресивний поштовх, плювок, затримку противника або часу, умисне торкання м`яча рукою. Подібне порушення в своєму штрафному майданчику карається 11-метровим (пенальті). правила футболу короткоОкремим видом покарання є вільний удар. Він виконується за певні порушення в штрафному майданчику: небезпечну гру проти суперника, контроль м`яча воротарем більше 6 секунд, дотик руками снаряда голкіпером після пасу партнера по команді. Такий удар виконується з місця фолу.

Сучасні правила гри в футбол чітко визначають дії суддів щодо дисциплінарних санкцій. Жовта картка (попередження) дається за неспортивну поведінку, ненормативну лексику, систематичні порушення, зняття екіпіровки, затягування часу матчу. Обов`язково повинен каратися грубий і тактичний фол.

Видаляється гравець з поля за два попередження, агресивна поведінка, плювок в кого-небудь, перешкода польоту м`яча в ворота рукою, за фол, який призвів до пенальті, за образи і заборонені жести.

види ударів

Правила гри в футбол обумовлюють і норми введення м`яча після порушень або виходу його за межі поля. Аут повинен вкидатись тільки руками через голову без відриву п`ять від газону.

Штрафний удар виконується ногою, дозволяється розіграти в пас. Гол з такого стандартного положення в чужі ворота зараховується, в свої - обмежується призначенням кутового в сторону пробивається команди.основні правила футболуУдар від воріт виконується за межі воротарського майданчика. Автогол з цього стандарту зараховується тільки в тому випадку, якщо м`яч зрикошетив у будь-якого футболіста.

Кутовий удар робиться від флагштока. Призначається за перетин м`ячем воротарського лінії (Не лінії воріт) від гравця-суперника. Пробивається ногою, можна розіграти в пас.

Пенальті виконується з 11-метрової позначки.

Гол у футболі зараховується тільки тоді, коли м`яч повністю перетнув лінію воріт між стійками при відсутності порушення. Найчастішим фолом в атаці є офф-сайд. Положення «поза грою» фіксується, коли гравець нападаючої команди виявився на корпус ближче до чужих воріт, ніж будь-який учасник сторони, що захищається, крім воротаря.

Відео: Нові правила в футболі

Загальні правила міні-футболу

Площадка повинна бути прямокутна з шириною 18-25 м і довжиною 35-42 м. Матч триває 2 тайми по 20 хвилин. При цьому час гри зупиняється після кожного виходу м`яча за межі поля. Розмір воріт - 3 на 2 м.правила міні футболуУ кожній команді може бути по 5 футболістів, включаючи голкіпера. Кількість замін правилами не обмежується. Екіпірування аналогічна з великим футболом (небезпечні аксесуари заборонені).

Відео: Американський Футбол правила

В атакуючих і захисних діях можуть брати участь одночасно всі польові гравці. Воротар має право залишати межі свого штрафного майданчика тільки після дозволу судді і зміни екіпірування. Положення «поза грою» немає.

Порушення і удари в міні-футболі

Штрафний стандарт призначається за грубий фол, стрибок в ноги або корпус, блокування, сильний поштовх, небезпечний підкат, гру рукою. Якщо фол був визначений в межах воротарської зони, виконується 6-метровий (пенальті).правила воротаря у футболіВільний удар призначається за небезпечну гру, атаку воротаря, утримання голкіпером м`яча більше 4 секунд, дотик рукою снаряда від напарника по команді.

Правила міні-футболу свідчать, що гравець повинен предупреждаться за передчасний вихід на заміну, систематичні порушення, неспортивну поведінку. Видалення з майданчика дається за грубий фол, образи, друге попередження.

Поділися в соціальних мережах: Увага, тільки СЬОГОДНІ!